Volnočasové aktivity

 

  • Keramika  - probíhá v keramické dílně v Centru denních aktivit. Klienti zde vytváří drobné figurativní objekty, různé dekorativní předměty a reliéfy. V rámci projektu Anenské mosty jsme nakoupili hrnčířský kruh pro výrobu užitkové točené keramiky v podobě hrnků, konviček, váz a misek. Pracovním materiálem je keramická hlína, kterou je možno vypalovat v elektrické peci při teplotě 1.060 až 1.200°C. Teploty jsou přizpůsobeny kvalitním glazurám, jimiž jsou výrobky opatřeny. 
  • Výroba ručního papíru - tuto činnost může dělat opravdu každý. Výroba ruční papíru je jednoduchá činnost, která slouží mimo jiné k rozvoji drobné motoriky rukou. Z ručního papír poté klienti vyrábí různá přáníčka a krabičky.
  • Šití - klienti za podpory zkušené švadleny používají šicí stroje, na kterých se učí šít různé výrobně do domácnosti. Například chňapky, zástěry, polštářky, kapsáře, ošatky na pečivo, tašky na nákup apod.
  • Háčkování, vyšívání
  • Aranžování - klienti vážou a aranžují květiny, vytváření různé dekorace a kytice ze sušených květin i plodů. Pomáhají při pěstování, sběru a sušení květin a při ostatních pracích spojených s květinami a přírodninami.
  • Výtvarné aktivity - malování tužkou, pastely, vodovými a temperovými barvami. Klienti vytvářejí různé koláže, modelují s tvarovací hmotou, moduritem, vystřihují, lepí apod.
  • Tkaní koberců
  • Muzikoterapie - v muzikoterapii se klienti učí smyslu pro rytmus, procvičují zpět, hrají na různé tradiční i netradiční (etnické) hudební nástroje. Mají možnost si ve skupinkách hravou formou rozvíjet myšlení, vnímání, tvořivost, fantazii, empatii, koncentraci pozornosti, schopnost

aktivity-4
aktivity-5
aktivity-6
aktivity-7
aktivity-8

Přijďte si prohlédnout práci našich klientů. Vidět nás můžete na tradičních akcích pořádaných Domovem u studánky jako jsou Anenská pouť, Tradiční Velikonoční a Vánoční výstava. Pravidelně se také účastníme akcí: "Den sociálních služeb" a " Integrační den" v Ústí nad Orlicí nebo "Vánoční výstavy poskytovatelů sociálních služeb" v Pardubicích.