Duhové křídlo 2017

Cena za činnost ve prospěch osob se zdravotním postižením

Pardubický kraj a Národní rada osob se zdravotním postižením Pardubického kraje vyhlašuje jubilejní pátý ročník ceny "Duhové křídlo". Od 1.března do 31. května 2017 mohou fyzické i právnické osoby podávat návrhy na nominace do jedné nebo více kategorií na příslušných formulářích.

Vyhlášené kategorie

Cena Duhové křídlo 2017 je vyhlášena ve čtyřech kategoriích:

  1. Profesionál,
  2. Dobrovolník/Filantrop,
  3. Poskytovatel sociálních služeb,
  4. Zvláštní cena za celoživotní práci ve prospěch osob se zdravotním postižením.

Cena v kategorii 1. Profesionál se uděluje jednotlivcům - pracovníkům zařízení sociálních služeb, neziskových organizací, veřejné správy a dalších subjektů ze sociální oblasti, kteří pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Cena v kategorii 2. Dobrovolník/Filantrop se uděluje organizacím a jednotlivcům - pečujícím osobám, dobrovolníkům pomáhajícím bez nároku na odměnu osobám nebo organizacím, donátorům a sponzorům.

Cena v kategorii 3. Poskytovatel sociálních služeb se uděluje organizacím za výjimečnou kvalitu poskytování služeb klientům se zdravotním postižením.

Cena v kategorii 4. Zvláštní cena za celoživotní práci ve prospěch osob se zdravotním postižením se uděluje jednotlivcům, kteří dlouhodobě pracují ve prospěch osob se zdravotním postižením.

 

Nominováni mohou být jednotlivci a organizace působící na území Pardubického kraje.

Návrhy na udělení ceny

Nominace do všech kategorií mohou podávat fyzické i právnické osoby. Návrhy se podávají na předepsaném formuláři, který je k dispozici na webových stránkách Duhového křídla. Formuláře lze podat elektronicky na webových stránkách, zaslat na e - mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo poštou na adresu: NRZP ČR, Erno Košťála 1013, 530 12 Pardubice. Uzávěrka pro podání návrhů je 31. května 2017. Pro zařazení návrhu zaslaného poštou je rozhodující datum pošty na zásilce. Později odeslané návrhy nebudou zařazeny do hodnocení.

Posuzování návrhů a vyhlášení ceny

Návrhy na ocenění budou posouzeny komisí složenou ze zástupců Pardubického kraje, NRZP ČR a médií, popř. dalších subjektů. Vítězové v každé kategorii obdrží cenu, kterou navrhl a vytvořil Ak. arch. Miloslav Chaloupka. Další dva nominovaní v každé kategorii obdrží pamětní diplom a drobné dárky.

Výsledky ceny Duhové křídlo 2016 budou slavnostně vyhlášeny a nominovaní oceněni dne 11. října 2017 v ABC klubu v Pardubicích.